Čtvrtek Polojasno 21/4 °C

Úvod > Dění v obci > Aktuality

Covid 19 www.KrajPomaha.cz

Datum konání: 23. 3. 2020 - 30. 4. 2020

Všechny důležité informace na jednom místě v souvislosti s epidemií koronaviru zprostředkuje obyvatelům Olomouckého kraje nová webová stránka www.KrajPomaha.cz . Kromě toho hejtmanství zprovoznilo e-mailovou adresu pomoc@olkraj.cz, kam mohou lidé posílat třeba nabídky na dobrovolnickou činnost, služby nebo zajištění respirátorů.

Publikováno 23. 3. 2020 7:30

Mimořádné krizové opatření - nákupy

Datum konání: 20. 3. 2020 - 30. 4. 2020

Nákupy v obchodech - potraviny, drogerie  jsou od 20. 3. 2020 mezi 7. a 9. hodinou vyhrazeny pouze seniorům nad 65 let.

Publikováno 20. 3. 2020 9:39

Aktuální situace České pošty v doručování zásilek

sdělení České pošty

Publikováno 18. 3. 2020 15:36

Rozhodnutí hejtmana OK o zákazu vstupu, pobytu a pohybu osob za nouzového stavu

Datum konání: 18. 3. 2020 - 30. 4. 2020

vykricnik.jpg  Rozhodnutí hejtmana OK o zákazu vstupu, pobytu a pohybu osob za nouzového stavu

Publikováno 18. 3. 2020 14:03

Sdělení Integrováného dopravního systému Olomouckého kraje

Datum konání: 18. 3. 2020 - 31. 3. 2020

Desatero cestování během celostátní karantény

Desatero-cestování

Publikováno 18. 3. 2020 12:15

USNESENÍ VLÁDY ČR

Datum konání: 18. 3. 2020 - 31. 3. 2020

Vláda
I. doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče;
II. nařizuje starostům obcí zajistit osobám uvedeným v bodě I. tohoto usnesení pomoc při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupů potravin a léků.

vykricnik.jpgBližší informace obce ve sdělení krizového štábu obce

Publikováno 18. 3. 2020 9:41

Informace krizového štábu obce

informace krizového štábu

Publikováno 18. 3. 2020 8:38

Rozhodnutí hejtmana Ol. kraje O přijetí regulačních opatření v dopravě za krizových stavů

Rozhodnutí-hejtmana-Olomouckého-kraje

Publikováno 17. 3. 2020 11:28

Mimořádné opatření ve veřejné dopravě

Datum konání: 17. 3. 2020 - 30. 4. 2020

Informace Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje.

V souvislosti s aktuální situací výskytu koronaviru SARS-CoV-2  prosíme o sledování  webových stránek www.idsok.cz, kde budeme průběžně vyvěšovat informace týkající se dopravní obslužnosti veřejnou linkovou dopravou. S ohledem na pokles personálních kapacit a jejich vytížení nejsme schopni obesílat aktuálními informacemi jednotlivé obce a to ani hromadnými e-maily bez postihnutí dotčené oblasti zasílanou zprávou.

Aktuálně je z pohledu dopravní obslužnosti kritická oblast Litovelsko a Uničovsko. V těchto oblastech jsou aktuálně jízdní řády ve vyhledávači na portále IDOS.CZ neplatné a ani po zavedení zvláštního režimu pro vybrané linky platné nebudou.

Nyní intenzivně připravujeme odklon všech linek dotčených uzavřením měst Litovel, Uničov a Červenka, abychom zajistili alespoň minimální obslužnost, kterou jsme schopni s omezenými kapacitami zajistit. Oblasti jsou dotčené karanténou samotných řidičů a vozidel.

Děkujeme za pochopení.

Publikováno 17. 3. 2020 11:16

Desatero rad, jak se chovat nejen v lékárně

Datum konání: 17. 3. 2020 - 30. 4. 2020

Pár rad a pravidel, jak se v této době chovat nejen lékárně

Jak se chovat v lékárně
1) Nechoďte do lékárny, pokud kašlete, máte vyšší teplotu, či další příznaky nachlazení, pošlete za sebe zdravého rodinného příslušníka. Respektujte pokyny lékárníka a opatření lékárny. Choďte do lékárny pouze pro léky, nákup zubního kartáčku, kosmetiky aj. nechte na dobu po pandemii.
2) Nepořizujte si zbytečné zásoby léků, lékárník váš požadavek může v zájmu ostatních pacientů omezit.
3) Pro ochranu sebe i vašeho lékárníka preferujte bezkontaktní předání e-Receptu. V případě sms eReceptu od vás lékárník nebude přebírat váš telefon. Pacienti si mohou sms recept zdarma převést pomocí aplikace Lékárny v ČR na čárový kód, který umožňuje lékárníkovi bezkontaktní načtení z větší dálky čtečkou čárových kódů.
4) Dodržujte odstup od ostatních 2 metry. Při kontaktu s lékárníkem se vyhýbejte dotýkání táry (výdejního pultu v lékárně) a nenahýbejte se na táru.
5) Platbu provádějte, pokud možno, bezkontaktně. Chráníte tím zdraví sebe i vašeho lékárníka. V lékárně se zdržte co nejkratší dobu.
6) Buďte ohleduplní k ostatním pacientům i lékárníkům. Onemocnění lékárníka či karanténa může znamenat uzavření lékárny.  Lékárníci nemají respirátory ani pro sebe a přitom stojí v první linii.

10 ZÁKLADNÍCH ZÁSAD,

které lékárníci doporučují dodržovat v období zvýšeného výskytu RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ.
1) Často a důkladně si myjte ruce mýdlem. Pokud si nemůžete ruce umýt, použijte účinný dezinfekční gel. S výběrem vám poradí lékárník.
2) Pravidelně otírejte dezinfekčními ubrousky také vlastní předměty, kterých se často dotýkáte  - mobilní telefon, tablet, notebook, klávesnici aj.
3) Kašlejte a kýchejte do rukávu, šály nebo kapesníku, ne do ruky.
4) Používejte jednorázové kapesníky a po použití je vyhoďte.
5) Snažte se vyhýbat velkým kolektivům.
6) Bezpečný odstup ve společnosti jsou asi 2 metry.
7) Zůstaňte doma, pokud se necítíte dobře.
8) Pokud to nevyžaduje váš zdravotní stav, odložte plánovanou návštěvu lékaře. Eliminujete tak kontakt s nemocnými pacienty v čekárně.
9) Zdravého jedince rouška před infekcí koronavirem neochrání, k tomu je nutný respirátor s třídou FFP3.  Lepší něco než nic. Roušky jsou vhodné pro nemocné a nakažené, aby infekci dále nešířili.
10) Nepropadejte zbytečné panice a dodržujte základní hygienická pravidla. V případě nejasností se poraďte s vašim lékárníkem.
Sledujte web https://koronavirus.mzcr.cz a konejte podle doporučení MZ ČR.

Publikováno 17. 3. 2020 8:52