Změna velikosti písma

Počasí

Středa Jasno 24/11 °C
Čtvrtek Polojasno 25/11 °C
Pátek Jasno 23/14 °C
Sobota Oblačno 22/12 °C

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Moravské divadlo na Floře

Moravské divadlo na FlořeDatum konání:
29.5.2021
Datum ukončení:
30.6.2021

Měsíc hraní pod širým nebem a bohatý doprovodný program k tomu - to je Moravské divadlo na Floře. Startujeme už příští víkend!

Moravské divadlo na FlořeMoravské divadlo na FlořeMoravské divadlo na Floře

 Balet, činohra, opereta, muzikál, pohádková představení, koncerty. Populární tituly i novinky v repertoáru. Atraktivní hosté. To vše pod otevřeným nebem v areálu Samba na Výstavišti Flora. Umělci Moravského divadla Olomouc se po dlouhé covid pauze vrací na jeviště. Akce Moravské divadlo na Floře odstartuje v sobotu 29. května a nabídne téměř tři desítky představení a k tomu pestrý doprovodný program zahrnující baletní a hudební workshopy, setkání s herci a tvůrci inscenací, atrakce ke Dni dětí, ale také dočasné tetování vytvořené divadelními maskérkami.

Divadelní scéna vznikne v části výstaviště s názvem Samba (v blízkosti palmového skleníku) a celý měsíc tu budou k vidění populární tituly z produkce Moravského divadla, jako jsou Sluha dvou pánů, Splašené nůžky, Noc na Karlštejně, Když se zhasne, Mamzelle Nitouche, Starci na chmelu či Postřižiny. Na Výstavišti Flora také poprvé představíme novinky – baletní gala Talentománie s hosty Nikolou Márovou a Michalem Štípou, komedii Revizor v režii oblíbené herečky Jany Paulové a operetu Podskalák s písněmi Karla Hašlera. V nabitém programu najdete také dvě představení pro děti, muzikálovou show v podání studentů JAMU nebo večer ve stylu stand-up comedy. 

Pro příznivce divadla, ale i pro náhodné kolemjdoucí je pak připravený doprovodný program pro všechny generace. „Chceme divákům pořádně vynahradit dlouhotrvající kulturní půst, současně jim chceme umožnit nahlédnout do zákulisí divadla a přípravy inscenací. Náš doprovodný program nabídne dramaturgické úvody před začátky představení i besedy s herci po jejich skončení, dále baletní, hudební či stepařský workshop, pro děti je pak na každý víkend připraveno Dopoledne s divadlem. Věřím, že si v doprovodném programu každý najde to své a stráví tak příjemný čas v divadelní společnosti,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš.

Dozvědět se zajímavosti z příprav inscenací Sluha dvou pánů, Mamzelle Nitouche, Postřižiny, Krvavá svatba a Podskalák umožní zmiňované dramaturgické úvody, které se budou konat před budovou Oranžerie. „Přiblížíme vám témata inscenace a také průběh zkoušení. Navíc je vytvořen prostor pro divácké dotazy,“ uvedla koordinátorka doprovodného programu Jana Posníková. Na zvídavé otázky budou herci a členové tvůrčího týmu odpovídat také po skončení představení Noc na Karlštejně, Královny, Revizor či Talentománie. „Máte tak jedinečnou příležitost dozvědět se, jaká byla práce na roli, zda umělci při zkoušení zažívali horké chvilky nebo jaký mají rituál před představením,“ vzkázala Posníková. Vstup na dramaturgické úvody je volný, vstup na besedu je v ceně vstupenky na dané představení.

Dalším lákadlem doprovodného programu je tetování, a to rovnou pod dohledem divadelních maskérek. Před začátkem i po skončení vybraných představení si návštěvníci mohou nechat vytvořit dočasnou malůvku na obličej či jinou část těla. 

  PROGRAM:

29. 5.  Terapie hudbou - koncert pro zdravotníky

30. 5.  Divadlo D5 Praha: Čtyřlístek a talisman moci (ve 14 hodin)

31. 5.  Talentománie (balet)

2. 6.  Ateliér muzikálového herectví DF JAMU: Broadway Babies

3. 6.  Noc na Karlštejně (muzikál) + beseda po představení

4. 6.  Noc na Karlštejně (muzikál)

5. 6.  Když se zhasne (činohra)

6. 6.  Talentománie (balet) + beseda po představení

7. 6.  Sluha dvou pánů (činohra) + dramaturgický úvod

8. 6.  Starci na chmelu (muzikál)

9. 6.  Na tý louce zelený (opereta)

11. 6.  Promenádní koncert Moravské filharmonie Olomouc

13. 6.  Divadlo Scéna Zlín: Kosí bratři (v 10 a 14 hodin)

15. 6.  Mamzelle Nitouche (opereta) + dramaturgický úvod

16. 6.  Postřižiny (činohra) + dramaturgický úvod

17. 6.  Mamzelle Nitouche (opereta) + beseda po představení

18. 6.  Revizor – premiéra (činohra)

19. 6.  Krvavá svatba (balet) + dramaturgický úvod

20. 6.  Krvavá svatba (balet)

21. 6.  Revizor (činohra) + beseda po představení

22. 6.  Když se zhasne (činohra)

23. 6.  Jméno (činohra)

24. 6.  Královny (činohra) + beseda po představení

25. 6.  Podskalák – premiéra (opereta)

26. 6.  Podskalák (opereta) (ve 14.30 hodin) + dramaturgický úvod (ve 13.45 hodin)

27. 6.  Jméno (činohra)

28. 6.  Splašené nůžky (činohra)

29. 6.  Splašené nůžky (činohra)

30. 6.  Konečně zase můžeme! – stand-up comedy

 

-všechna představení začínají v 19 hodin (není-li vyznačeno jinak)

-všechny dramaturgické úvody začínají v 18.15 hodin (není-li vyznačeno jinak)

 

DOPROVODNÝ PROGRAM PRO DĚTI:

30. 5.  Den dětí (od 10:00 do 17:15): malování na obličej, klaunský workshop, hry šermířů Tenebra, kouzelnický workshop, divadelní dílnička, baletní dílna

5. 6.  Dopoledne s divadlem: malování na obličej, tetování, hry šermířů Tenebra

13. 6.  Dopoledne s divadlem: divadelní dílna po dopoledním i odpoledním představení + tetování, malování na obličej, hry šermířů Tenebra

20. 6.  Dopoledne s divadlem: hudební dílna, tetování, malování na obličej, hry šermířů Tenebra

27. 6.  Dopoledne s divadlem: stepařská dílna, tetování, malování na obličej, hry šermířů Tenebra

  

-všechna Dopoledne s divadlem jsou od 10 do 14 hodin

 V návaznosti na protiepidemická opatření se na venkovní představení na Výstavišti Flora uvolní v první fázi předprodeje 120 vstupenek. V případě rozvolňování epidemické situace a vyprodání vstupenek budou posléze uvolněny do prodeje další vstupenky – v dalších fázích vždy po 100 vstupenkách. Při nákupu vstupenky na venkovní představení bude povinná e-mailová registrace. V případě zpřísnění situace a nutnosti omezit kapacitu areálu bude u vstupu na představení zohledněno datum zakoupení vstupenky v předprodeji a upřednostněni budou ti diváci, kteří si zakoupili vstupenky dříve," vysvětluje princip nákupu vstupenek mluvčí divadla David Kresta.

Během června odstartuje Moravské divadlo také pokračování projektu Kočování po Olomouckém kraji. Do začátku letních prázdnin zavítají členové činohry a opery a operety do Hanušovic, Tovačova a Náměště na Hané, kde uvedou Starce na chmelu, Sluhu dvou pánů a Noc na Karlštejně. "V těchto dnech se  také dokončuje program pátého ročníku Moravského divadelního léta. Jedním z lákadel bude premiéra komedie Dokonalá svatba. Letní festival se uskuteční od 20. do 24. srpna v areálu Korunní pevnůstky.

Vstupenky na představení z programu Moravské divadlo na Floře bude možné zakoupit na webu Moravského divadla.