Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Kraj podpoří cestovní ruch. Zaměří se na Střední Moravu

Kraj podpoří cestovní ruch. Zaměří se na Střední MoravuOlomoucký kraj schválil akci "Cestuj s Olomouc region Card" na podporu cestovního ruchu, která se letos zaměří na Střední Moravu. Pomoc bude mít podobu slevové karty Olomouc region Card (ORC). Tu zdarma dostanou lidé, kteří se na Střední Moravě ubytují nejméně na dvě noci.

Díky slevové kartě dostanou turisté možnost navštívit spoustu míst v Olomouckém kraji, a to buď se slevou, nebo zcela zdarma. Karta nabízí také bezplatné MHD v Olomouci i slevy na jízdenky Českých drah. Hejtmanství se tímto krokem snaží podpořit cestovní ruch, který kvůli epidemii covid-19 utrpěl výrazné ztráty.

Akce Cestuj s Olomouc region Card – tedy bezplatné získání ORC při ubytování alespoň na dvě noci – bude zaměřena na období letních prázdnin, tedy od 1. července do 31. srpna. S nabídkou možnosti zapojení se do akce budou oslovena všechna ubytovací zařízení na Střední Moravě. Do projektu by se tak mohlo zapojit až 150 ubytovacích zařízení. Seznam bude uveřejněn na webu www.kartaok.cz.

Karta nabízí možnost navštívit zdarma přibližně devadesát atraktivních míst v Olomouckém kraji, jako jsou památky, muzea nebo zoo, a v dalších dostanou držitelé karty výraznou slevu. Přístup k ORC mají i turisté, kteří se do projektu Cestuj s Olomouc region Card nezapojí. Kartu si mohou koupit kdykoli během roku a užívat si tak Olomoucký kraj bez omezení. Základní 48hodinová varianta stojí dospělého 240 korun, děti zaplatí polovinu. Více na WWW.OLOMOUCREGIONCARD.CZ.


Fulltextové vyhledávání

1. 12. Iva

Zítra: Blanka

Návštěvnost stránek

419775