Úvod > Obec > Aktuality > Oznámení o letecké aplikaci pomocného prostředku, určenému k biologické ochraně rostlin

Datum konání:
9.6.2014
Datum ukončení:
16.6.2014

Chceme Vás informovat o plánovaném leteckém ošetření zemědělských ploch ve správním obvodu vaší obce.Aplikace bude provedena biologickým prostředkem TrichoLet, jehož účinnou složkou je drobná parazitická chalcidka Trichogramma evanescens. Tento prostředek bude použit pro ochranu kukuřice před zavíječem kukuřičným. Aplikovaný prostředek má povolení pro leteckou aplikaci a není nebezpečný pro člověka ani není toxický pro včely, zvěř, vodní organizmy a další necílové organizmy.

Proto není nutno provádět žádná opatření. Přesto bychom Vás rádi požádali o informování veřejnosti o plánované aplikaci, z důvodu předejití případných nejasností. Ošetření proběhne ve dvou aplikacích. Datum první aplikace 9.- 16.6.2013 (v závislosti na povětrnostních podmínkách). Druhá aplikace bude provedena 7 až 10 dnů po první aplikaci.