Úvod > Obec > Hlášení obecního úřadu 2013 - 2021 > 11.05.2015

11.05.2015

Žádáme občany, aby nechodili venčit psy, případně je i cvičit, na travnatou plochu za kapličkou v Drahanovicích, kterou má pronajatou  Sbor dobrovolných hasičů Drahanovice. Hasiči se o plochu starají ve svém volném čase a psími výkaly jim přidáváte práci. Cvičí zde i děti, bez ohledu na to, že je to nehygienické. V obci je dostatek jiných prostor pro případné procházky se psy. Chovatel psa je dle obecně závazné vyhlášky obce povinen bránit znečištění veřejného prostranství, což je sankcionováno dle přestupkového zákona.

Upozorňujeme majitele psů, že povinné očkování proti vzteklině bude provedeno v naší obci v úterý 19. května 2015:

- v Drahanovicích  15.30 – 16.15

- ve Lhotě p/K        16.30 – 16.45

- v Kníničkách       17.00 – 17.15

- ve Střížově          17.30 – 18.00

- v Ludéřově          18.10 – 18.30

Poplatek za psa činí 100,- Kč. Agresivní psi musí mít náhubek a musí být předvedeni dospělou osobou. Očkovací průkazy vezměte s sebou.

Praktický lékař v Těšeticích ve čtvrtek 14. května 2015 nebude ordinovat.